Co sądzisz o naszej nowej stronie?

wyniki

Zajęcia kulinarne

W ramach zajęć kulinarnych piekliśmy wspólnie z dziećmi drożdżowe precelki. Atmosfera była wesoła i sympatyczna. Na prośbę dzieci podajemy przepis i życzymy smacznego!!! Zajęcia zorganizowane zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek kultury I Sportu w Małdytach.

PRECLE Z CUKREM

50 dkg mąki 4 dkg drożdży 10 dkg cukru 20 ml mleka 30 dkg miękkiego masła lub margaryny szczypta soli, sok z cytryny białko do posmarowania Mąkę przesiać do miski, w środku zrobić zagłębienie. Drożdże wymieszać z 1 łyżeczką cukru w małej ilości letniego mleka i wlać do zagłębienia, dodać trochę mąki. Pozostawić na ok.15 min Dodać resztę cukru, masło w płatkach( pokrojone),sól i sok cytryny, zagnieść ciasto dodając resztę mleka. Odstawić na 20 min. Zrobić wałeczki grubości ok. 1 cm i długości ok.20 cm. Uformować precelki, posmarować rozbełtanym białkiem i posypać cukrem. Piec ok. 12 min. SMACZNEGO!

Licznik odwiedzin: 32063